Hizmet Bölgelerimiz

Bakırköy Özel Ambulans

Bakırköy Özel Ambulans hizmeti diğer ambulans hizmetleri ile aynıdır. Ambulans hizmeti hastanın hastaneden eve ya da evden hastaneye götürülmesini sağlayan araçlardır. Yaralı ve hasta taşımaya yarayan Sağlık Bakanlığı’na bağlı ambulans hizmetleri özel ambulans hizmetlerinden farklıdır. Özel ambulans hizmeti hastaya tıbbi müdahale etmenin yanında hastanın naklini gerçekleştirir.

Motorlu panelvan tipi araç görünümüne sahiplerdir. İçi özel olarak donatılmış bu araçlar her türlü teçhisat bakımından yeterlidir. Özel ambulans hizmetinde ambulanslarda alanında uzman sağlık çalışanları bulunur. Hastanın taşınımı veya herhangi bir acil durumda müdahale edecek sağlık çalışanları özel sertifikalara sahip olmaları gerekir.

Bakırköy  Özel Ambulans Hizmeti Nedir?

Özel ambulans hizmeti hastanın hastaneden eve ya da evden hastaneye taşınmasını sağlayan motorlu panelvan tipi araçlardır. 112 Acil Yardım hizmetinden bağımsız ve özel olarak çalışan bu araçlar hastanın naklini gerçekleştirir. Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği kurallar da ve amaçlarla çalışan bu araçlar özel olarak üretilen araçlardır. Hastanın isteği üzerine bu araçlarla hasta nakli yapılabilir.

Hastane hizmeti veren bu ambulans hizmetleri acil tıbbi müdahale gerektirmeyen hasta ve yaralıların naklini sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yönetmelikte belirtilen donanım ve personele sahip bir şekilde bu görevi üstlenir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı diğer araçlardan çok farklı değildir. Bakırköy Özel Ambulans hizmeti veren firmamız sayesinde hastalarımızın nakli sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Özel Ambulansın Özellikleri

bakirkoy ambulans hizmetleri.jpg
Bakırköy Özel Ambulans 3

Özel ambulans hizmetleri sundukları Hizmet yönünden diğer ambulans hizmetleri ile aynıdır. 112 Acil Yardım merkezinden çağrılan ambulanslar ile aynı özelliğe sahiptir. Özel ambulans hizmetleri yaralıya ve hastaya ilk müdahaleyi zamanında yapmayı ve hızlı bir şekilde hastaneye yetiştirmeyi başarılı bir şekilde yapar.

Sağlık Bakanlığı’nın yönetmelikte belirttiği kurallara ve şartlara uygun bir şekilde bu hizmeti verir. Bakırköy Özel Ambulans hizmeti veren firmamız her türlü koşullara ve yönetmeliklere uygun bir şekilde hizmet verir. Diğer ambulanslardan dış görünüş olarak sadece mavi şerit banda sahiptir.

Özel Ambulans Aracında Bulunan Tıbbi Malzemeler

Özel ambulans hizmetinin diğer ambulans hizmetinden pek farkı yoktur. Araç içerisindeki bulunan ekip ve ekipmanlar Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış steril malzemelerdir. Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği yönetmelikler dahilinde hijyen ve kurallara uyan firmamız her türlü konuda önceliği hastanın sağlığıdır. Araç içerisinde bulunan bütün malzemeler düzenli olarak değiştirilir ve periyodik aralıklarla steril edilir.

Pandemi sürecinde olunan dönemlerde araçların sürekli ve düzenli olarak havalandırılması yapılır. Araç içerisinde bulunan bir malzemeler oksijen maskesi, sedye örtüsü, elektro şok makinesi, son model sedye sistemleri, boyunluk, oksijen tüpü, enjektörler, idrar sondaları, serum askıları gibi birçok steril malzemeler bulunur. Bakırköy Özel Ambulans hizmeti veren firmamız her türlü tıbbi malzemeleri bulundurmaktadır.

Özel Ambulans Çeşitleri

Hastane hizmetinde özel olarak sterilize edilmiş ortamda, hastanın yanında en az bir tane sağlık görevlisi bulunan taşıma sistemine özel ambulans sistemi denir. Hijyen bakımından ve yönetmeliğe uygun kurallar bakımından oldukça düzenli çalışan bu sistemler sayesinde hasta nakli gerçekleştirilir. Bakırköy Özel Ambulans hizmeti veren firmamız her türlü yönetmeliği ve kurallara uymaktadır. Hasta nakil ambulansları mavi şerit bantlı ambulanslarda oluşur. Özel ambulans hizmetleri kendi arasında verdikleri hizmetlere göre ayrılır. Bunlar acil yardım ambulansları, sabit nokta ambulansları, hava ambulansları olmak üzere kendi içerisinde üçe ayrılır. İlgili Link: Ataşehir Özel Ambulans

Acil Yardım Özel Ambulansları  

Acil yardım ambulanslarının temel amacı hastaya müdahale etmektir. Herhangi bir sorunda ilk yardımı yapacak olan ambulansların içindeki malzeme donanımı yeterli sayıda olmalıdır. Böylece hastaya yapılacak olan müdahale ile daha iyi hizmet vermiş oluruz.

Acil durumda kullanılan malzeme ve ilaçlar gibi hizmet veren araçlar daha çok yoğun bakıma andırır. İçerisinde bulunan acil yardım malzemeleri; monitör, defibrilatör, infüzyon pompası, transport ventilatör sistemleri bulunur. Acil yardım özel ambulansları kırmızı şerit bantlı araçlardan oluşur.

Sabit Nokta Özel Ambulansları

Sabit nokta özel ambulansları toplantı, organizasyon, maç ve stadyum gibi durumlardan yüksek kişi kapasitesine uygun faaliyetler de sağlık durumuna karşı önlem amaçlı hizmetler olarak bulunur. Sabit nokta ambulansları özel olarak hizmet verdiği için bu araçlar hasta nakil ambulansları acil yardım ambulansları veya yoğun bakım ambulanslarından biri olabilir. Firmamızdan alacağınız özel ambulans hizmeti ile her alana uygun sağlık hizmeti vermekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞimdi Ara