Hizmet Bölgelerimiz

Küçükçekmece Özel Ambulans

Küçükçekmece özel ambulans şirketi olarak T.C. Sağlık bakanlığı hizmet yönetmeliği ve COVİD-19 pandemi koşullarınca hazırlanmış ambulanslarımız ve ekiplerimizle size en uygun, en samimi ve kaliteli sağlık hizmetlerini vermeyi hedefliyoruz. Geniş çalışma alanlarımızla acil yardım gerektiren durumlarda trafik sorununu sıfıra indirerek, yerinde ve en hızlı, en etkin müdahaleyi yapmakta iddialıyız.

Ambulans Donanımları

Küçükçekmece özel ambulans şirketi, ihtiyaç halinde gerekli olan her türlü tıbbi müdahaleyi yapabilecek uzmanlara sahiptir. Hasta bakımı ve acil sağlık müdahaleleri konusunda eğitimli, güvenilir ve tecrübeli uzman sağlık personellerimiz, sizlere 7/24 sağlık hizmeti veriyor.

Hasta nakil ambulanslarımızın hizmetinde araçların gerekli donanımlara sahip olması esaslarımız arasındadır. Hasta nakil ambulanslarımızın kara yolu trafik kanununa göre hastanın nakil olmasına, ilk kez ambulans ruhsatı alacak araçların da beş yaşından fazla olmasına dikkat ediyoruz.

Şirket Güvenilirliği

Küçükçekmece özel ambulans şirketi olarak bu şartları sağlamaya çalışıyor ve güncelleşen yasaları takip ediyoruz.
Tam donanımlı araçlarımız ve ekibimizle her zaman sizin için en konforlu ve güvenli yolu sağlıyoruz. Kendinizi, sevdiklerinizi ve ailenizi gözünüz arkada kalmadan bize emanet edebilirsiniz.

İlgili Haber : Acıbadem Özel Ambulans

Hasta Güvenliği

Küçükçekmece özel ambulans sisteminde kısaca “hastalara gelecek zararın önlenmesi” olarak tanımlanan hasta güvenliğinde amaç, hizmet sunumu sırasında hata oluşmasını yok ederek hatalar nedeniyle hastaları olası zararlardan koruyacak, hata olasılıklarını ortadan kaldıracak bir sistemin kurulmasıdır. Bu kapsamdaki sağlık hizmeti sunumunun her aşamasında, hastalarımızın güvenliğinin sağlanması sağlık sistemlerimizin önceliğidir. Çünkü hasta güvenliği ihlalleri, sakatlık ve karışıklıklara neden olması, mortalite ve morbidite oranlarını artırması gibi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Ayrıca bu bazı ihlaller, hastaların gereksiz ekstra ilaç alması, tedavilerinin uzaması, sağlık harcamalarının artmasına sebebiyet verir.

Sağlık Çalışanlarında Moral Kaybı

Sağlık çalışanlarında moral ve isteklendirme kaybı, hasta yakını ve toplumun sağlık sistemine olan güvenini olumsuz etkilemesi gibi ekonomik ve insani özellikleri olan son derece önemli olan sonuçlar doğurur.

Hasta Güvenliği Uygulamaları

Küçükçekmece özel ambulans şirketi olarak hasta güvenliği uygulamalarımız, ambulans hizmetlerimizin de yer aldığı sağlık hizmetlerinin tümünün sunumunda önemli bir gerekliliktir. Bu uygulamalar, kişilere verilebilecek zararları önlemek amacıyla alınan önlemlerin hepsini kapsar.

Önlemler Nelerdir?

Önlemlerimiz arasında sterilizasyon ve dezenfeksiyon uygulamalarını da içine alan enfeksiyon kontrolü yer alır. Özellikle dünyada enfeksiyonların %5-15’inin sağlık hizmeti sunumuna bağlı olarak geliştiği, bu enfeksiyonların ise üçte birinin önlenebilir olduğu dikkate alınırsa bu konunun önemi daha da iyi anlaşılacaktır. Ayrıca çoklu antimikrobiyal ajanlara karşı dirençli patojenlerin ortaya çıkması çok büyük bir tehdittir. Dirençli organizmaların hastalar tarafından semptomatik olarak taşınabilmesi, diğer sağlık hizmetlerinde olduğu gibi ambulans hizmetlerinde de enfeksiyon kontrolünü kesinlikle zorunlu kılıyor.

Hasta Nakil Ambulans Hizmeti

Hasta nakil ambulansı hizmetlerimiz ile ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz ve bu hizmeti de profesyonel bir çerçeve içerisinde sizlere sunuyoruz. Bu yüzden güvenle ve gönül rahatlığı ile hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hasta nakil hizmet içerikleri kesinlikle uzmanlık isteyen son derece önemli bir konudur. İlgili kurumların mutlaka yasal bir çerçeve içerisinde hizmet vermesi ve yasal süreçleri de yerine getirmesi çok önemli bir gerekliliktir.

Bunun için kurumsal noktalardan hizmet almaya özen gösteriniz. Bu konuda istediğiniz noktaya hızlı, güvenilir ve konforlu ulaşım sağlıyoruz. Araçlarımızın iç kısımları özel tasarımlara sahip olduğundan dolayı yolculuk süreci içerisinde asla bir sorun yaşanmıyor. Bu sayede güvenilir şekilde hastane veya başka bir noktaya ulaşılmanız sağlanıyor.

Ambulans Temizliği

Ambulansların temizliği iç ve dış olarak rutin olarak haftada bir detaylı olarak yapılır. Her vaka arkasından ve her sabah da temizlik yapılmaktadır. Temizlik işlemi nöbetçi olan sağlık personeli tarafından yapılmaktadır. Ambulans içerisinde hastanın temas ettiği tüm yüzeyin temizliğinin yapılması gerekir.

Şirket Titizliği

Hazırlıklar eksiksiz ve sağlık kurallarına uygun yapılmaktadır. İşlemler öncesinde eldiven mutlaka giyilmelidir. Ambulansların zemini süpürülür, ambulans içerisindeki dolaplar ve kaplamalar 1/100’lük çamaşır suyu ile silinir. Hasta sekrasyonları ve kan ile kirlenme, lekelenme varsa temizlik 1/10’luk çamaşır suyu kullanılır. Temizleme işleminin ardından yumuşak bezle kurulamalar yapılır ve araçlar havalandırılır. Ambulansların dış temizliğini de aşırı derecede önemlidir.

İç temizlikte de olduğu gibi hazırlıklar eksiksiz yapılmalıdır. Ambulansların tepesinden başlanarak sabun veya araç şampuanı kullanılarak hazırlanan su ile tüm yüzey yıkanır, temiz su ile aynı şekilde durulama yapılır ve yumuşak bezlerle kurulama işlemi yapılır. Ambulansların temizliğinin öncesinde ve sonrasında eller yıkanmalıdır.

Siz de firmamızdan güvenle ambulans hizmeti alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞimdi Ara