Hizmet Bölgelerimiz

Güngören Özel Ambulans

Çağımız her türlü hastalığın en şiddetli şekilde yaşandığı ve bir sürü hastalığın da acil ve en hızlı müdahaleyi istemesi büyük bir sorun doğuruyor. Bu müdahalenin zamanında yapılmaması sonucunda ise vahim bir sonuç almak artık yadsınamaz bir gerçek. Hastalar ve hasta yakınlarıysa bu durumun vahameti karşısında çaresiz kalıyor.

Bu noktada müdahale için mücadele veren özel ambulans kuruluşları mevcuttur. Güngören’de bu hizmeti almak isteyenler ve ne yapacağını bilmeyen hasta yakınları ve hastalar için Güngören Özel Ambulans hizmet veriyor.

Müdahale Süreci Nasıl İşliyor?

Hızlı müdahalenin can kurtardığı bir dönemde insanların endişelerini geride bırakmak için hizmet veren Güngören Özel Ambulans kuruluşunun çalışma sürecini şu maddelerle açıklayabiliriz;

 • İrtibat için gerekli olan numarayı kuruluşumuzdan temin ediyorsunuz
 • Hastanın fenalaşması, kendini iyi hissetmemesi durumunda ilgili numarayı arıyorsunuz
 • Hazırda bekleyen operatörle konuşup durumu bildiriyorsunuz
 • Hazırda bekleyen Güngören Özel Ambulans araçlarından biri hemen yola çıkıyor
 • Ambulans görevlileri gelir gelmez ilk müdahaleyi hemen yapıyor
 • Hastaneye götürme işleminde görevliler hastayı incitmeyecek şekilde hastayı taşıyorlar
 • Hasta sevk edilirken hastanın durumuna göre hastanede gerekli hazırlıklar yapılıyor
 • Hasta hastaneye hızlı bir şekilde sevk ediliyor

Bu süreci birebir tatbik eden tecrübeli çalışanlarıyla Güngören Özel Ambulans en güvenli hizmeti ayaklarınızın altına seriyor. Bununla birlikte hastanenin ergonomik yapısı, refah oluşu, insanın içini açacak şekilde tasalanmış olması hastalarda pozitif bir etki bırakacak ve hasta müdahale sırasında psikolojik olarak daha güçlü olacaktır. Aynı refahı Güngören Özel Ambulansı da içerisinde ihtiva etmektedir.

İlk Müdahale Nedir?

İlk müdahale hastanın fenalaşması durumunda hastalığa göre uygulanacak erkenden kötü sonuçları engelleyecek metotlardır. Bu uygulama metotlarını bilen hasta yakını ilk müdahale yapabilir. Eğer kimse tarafından bilinmiyorsa erkenden Güngören Özel Ambulans kurumu aranmalı ve ilk müdahaleyi yetkililerin yapması gereklidir.

Hasta ve Hasta Yakınlarının Müdahale Edebileceği Durumlar Ve Müdahale Şekli 

Hastaların ve hasta yakınlarının müdahale edebileceği ve edemeyeceği acil durumlar vardır. Bu iki gruptaki insanların hangi durumlarda nasıl bir müdahale yapabilirim?  Sorularının cevapları ve müdahale şekli ise şöyle;

1-) Kesik yaraları; bu durumlarda yaralı ya da yaralının etrafında konuşlanan kimselerin müdahale şekli kesiğin büyüklüğünü kontrol etmek ve daha öncesinde yaraya temiz bir bez yardımı ile sondaj uygulamak ve yeterli surette kanı durdurmaya çabalamaktır, sonrasında ise hemen sağlık kuruluşlarına irtica edilmelidir.

2-) Boğulma; Bu tür durumlarda toplumun genelinin de bildiği şekilde mideye baskı yöntemi uygulanır. Bu anlık müdahale için geçerlidir, eğer boğulma müdahale sonrası sürüyor ya da boğulma geçtikten sonra boğaz da bir rahatsızlık hissediliyorsa hastaneye müracaat edip doktorla görüşülmelidir.

3-) Kimyasal ya da yanık yaraları; Bu tür durumlarda, yani yanık veya kimyasal bir yaralanma durumlarında yapılacak tek ilk yardım hastanın acilen hastaneye ulaştırılmasıdır.

Güngören bölgesinde yaşayan insanlar bu ilk müdahaleleri yapabilirler. Bunun dışındaki hastalıklar için ise (vurulma, kalp krizi vs.) yapılabilecek en önemli unsur Güngören Özel Ambulansı aranmalı ve hasta bu yolla acilen hastaneye yatırılmalıdır.

İlgili Haber : Avcılar Özel Ambulans

Güngören Özel Ambulanslar Ne kadar Sürede Hastaya Ulaşır?

Hastaların merak ettiği bu soru birçok etkeni beraberinde getirir. Güngören Özel Ambulans firmamız her türlü durum ve acil vaka için hazır bekletilirken hastaya ulaşmak için belirlenen süre şu etmenlere bağlıdır;

 • Hastanın konumu
 • Hastanenin konumu
 • Hastanenin hastaya uzaklığı
 • Trafik yoğunluğu

Ambulansların hastaneye ulaşma süresi bu etmenlere göre uzayıp kısalabilir. Güngören Özel Ambulans bünyesinde çalışan ve acil durumu haber alan kalifiye, bölgede ki tüm yollara hâkim ve ileri seviye sürüş deneyimi olan ambulans şoförleri ile ambulansın hastaya ulaşması mümkün mertebe minimum seviyeye indiriliyor.

Özel Ambulansın Avantajları Nelerdir?

Güngören Özel Ambulans kuruluşu olarak taşınmış, taşınan ve taşınacak olan her hastanın değerini bilip insan sağlığının korunması noktasında ve bir can kurtarımı görevinde bulunuyoruz. Özel ambulanslar acil durumlarda normal ambulanslara göre daha avantajlıdır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 • Normal ambulanslara göre hasta daha fazla ilgi ve alaka görülür
 • Normal ambulansların yoğunluğu bilinmediği için sürekli hazırda bekleyen özel ambulanslar hastaya daha kolay ulaşacaktır.
 • Kalifiye şoförlerle ve son model ambulanslarla hastaya en hızlı şekilde ulaşım sağlanır
 • Özel ambulanslar daha konforludur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonŞimdi Ara