Blog

Hastaneden Hastaneye Ambulans

Hastaneden Hastaneye Ambulans acil durumlar için çağrılan içinde teknik aletlerin ve cihazların olduğu gerekli ekipmanların ve gerekli personellerin bulunmuş olduğu sağlık aracıdır.  Hastaneler arası sevkiyat işlemleri de gerçekleşebiliyor. Hastalık durumundan dolayı olarak tedavi edilmek amaçlı gittiği hastaneden yeterli ekipmanların ya da doktorların bulunmaması nedeni ile başka bir sağlık kuruluşuna gitmek için hizmet veren ambulanslardır. Acil durumlar için kullanılan ambulanslar hasta nakilleri için de kullanılabiliyor.

Her iki durumda da ekipmanlar, gerekli olan cihazlar ve sağlık personelleri araçta bulunuyor. Çağrı merkezimizi aradığınız andan itibaren, verilen adrese hastaya en hızlı şekilde ambulans teslim edilebilir. En son modeller, son teknoloji ekipmanlar ve profesyonel sanitasyon personeli ve sertifikalı olma ilkesi ile sağlığınız için her zaman en iyisini yapıyoruz.

Ambulans Nakil Hizmetinden Kimler Faydalanabilir? 

Ambulans hizmeti için firmamızdan yararlanabilirsiniz. En acil şekilde istediğiniz adrese ambulans gönderebiliriz. Can sağlığına önem veriyor ve hastaların hayatlarını kurtarmak için zaman ile mücadele ediyoruz. Nakil ambulans hizmetleri hastanemizin başhekimliğine bağlı olan sağlık bakım hizmetleri müdürlüğü gözetimi altında çalışıyor. Hastalar bir yerden başka bir yere nakil edilecekse hasta ayırt etmeksizin her yere hasta nakli gerçekleşir. Genellikle nakiller hastaneden hastaneye olur. Bunun sebebi ise hastanede bulunan eksikliklerden kaynaklanır. Hastanede yeteri kadar doktor bulunmuyorsa, yeteri kadar sağlıkçı yoksa ekipmanlar arızalı ya da eksik ise daha donanımlı olan bir hastaneye hastalar nakledilir. Bu süreç ambulans eşliğinde gerçekleştir. 

Nakil Ambulans Hizmeti Kapsamında Verilen Hizmetler Nelerdir?

Ambulans hizmetleri ülkemizde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ambulanslara haklar tanınmalı ve onlara acil durumlarda yol verilmelidir. Hastanın canı söz konusu olduğunda herkes ince davranmalı ve hoşgörülü olmalıdır. Hastaneden eve nakiller; gerçekleşebiliyor. Hastanın hastane ortamındaki tedavisi bitti ise ancak evine dönecek bir durumda değil ise hastanemiz vermiş olduğu ambulans hizmeti ile hastayı evine kadar götürür. 

İlgili Link: Hastaneler Arası Nakil İşlemi Nasıl Yapılır

Hastaneler arası nakiller; hastanın tedavi edilecek kadar bir donanıma sahip olan hastaneye getirilmemesi koşulunda ya da hastanın isteği doğrultusunda hastane değiştirilir. Burada yine aynı şekilde ambulans ile hastalar nakledilir. İl dışı hasta nakli; küçük bir ilde bulunan ve gerekli ekipmanları, doktorları, sağlık personelleri olmayan bir yerden daha donanımlı olan bir ildeki hastaneye taşınmasıdır. Evden hastaneye nakil; hasta acil durum çağrısında bulunduğunda ambulans gerekli yere intikal eder ve hastayı taşır.  Covid – 19 hasta nakli ise özel olarak izole edilmiş ambulanslar ile taşınır. 

Ambulansların Donanımları Nelerdir?

Ambulans hastanın ya da yaralı olan bireyin bulunduğu yere göre spor merkezi olabilir, bir iş yeri olabilir, savaşın olduğu alan olabilir, ormanlık alan, yangın yerleri gibi çeşitli alanlar olabilir. Ambulanslar ile ve değişik şekillerde donanmış olan takım ve teçhizatlar ile yaralının bulunduğu alana giderler. Ambulansın personelleri de bu şartlara göre seçiliyor. Ambulans araçları ulaşım şekillerine göre değişkenlik gösteriyor. Kara ambulansı, deniz ambulansı, hava ambulansı olabiliyor. Ülkemizde pek çok ambulans otomobil ya da minibüsten meydana geliyor. Ambulansların renkleri genellikle beyazdır. Bağlı olmuş oldukları sağlık merkezlerinin logoları ambulansın üzerinde yer alır. Ambulansın dış donanımlarında yanıp sönmekte olan yüksek düzeyli bir aydınlatıcı siren bulunuyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu