Blog

Doktorlu Acil Yardım Ambulansı

Karada kullanılan ambulanslar kendi ilçelerinde farklı kategorilere ayrılırlar. Bunların içinde teknik alt yapısı olan ve donanımsal özelliklere sahip olan acil yardım ambulansı profesyonel bir şekilde hizmet sunuyor. Tam teşekküllü bur şekilde ambulans içi uygun hale getirilir. Bu kapsamda her türlü donanıma sahip olan hasta ambulansları sürekli olarak gece gündüz fark etmeksizin 7 / 24 hizmet veriyorlar. Bu ambulansları diğer ambulanslardan ayıran bir özellik bulunuyor. Aracın üzerinde fosforlu bir şekilde göz alabilen bir kırmızı şerit bulunuyor. Ambulansın çeşidine hekim karar verir. Uygun bölgeye uygun sayıda ve en uygun ambulans gönderilir. Durum da bir aciliyet varsa hekim de gider. Bu şekilde müdahale orada ya da ambulansta başlayabilir. 

Acil Yardım Ambulansı Özellikleri Nelerdir?

Ambulans hizmeti ülkemizde ve dünya çapında oldukça önemli olan bir iştir. En az 3 kişiden oluşan bir sağlık ekibi araç üzerinde hazır bir şekilde beklemelidir. aciliyet gereken bir durumda personellerin toplanması zor olur. Bu yüzden bekleyen personel her zaman daha hızlı bir şekille olay yerine yetişir. Bulunmuş olan ekip içerisinde en az bur tane yeti belgesine sahip olan sürücü bulunması gerekiyor. Personellerden bir tanesinin uzman doktor olma şartı var.

İlgili Link: Dizi Çekimlerine Özel Ambulans

Uzman doktor yoksa mutlaka bir paramedik olması gerekiyor. Aracın içerisinde acil tip teknisyeninin bulunması gerekiyor. Personelin acil vaka ile karşılaşması durumunda hastaya acil bir şekilde müdahale edebilme yetkisinin olması gerekiyor. Teknik cihaz ve donanıma sahip olan cihazların araçta mutlaka bulunması gerekiyor. Araç içerisinde her türlü müdahale ekipmanının bulunması gerekiyor. 

Acil Sağlık Araçları

Ambulans hizmeti oldukça önemlidir. Ambulansın için de yer alan ekipler ve ekipmanlar da hasta hayati için o kadar önemlidir. Acil yardım ambulansları diğer ambulanslara oranla daha fazla teknik donanımlara sahip olduğu görülebilir. Ambulanslar farklı kategorilere ayrılmıştır. Bunlar; acil sağlık araçları ve ambulans hizmetleridir. Hava, deniz ve kara ambulansları her zaman acil bir şekilde hizmet verebilmek için hazır bekliyorlar. Kara ambulansları da kendi içerisinde farklı gruplara ayrılıyor. Bunlar acil yardım ambulansı, hasta nakil ambulansı, özel ambulans. Özel ambulans olarak sizlere en hızlı şekilde hizmet veriyoruz. Tam teşekküllü araçlarımız ile hastalarınıza müdahale ediyoruz. Doktor paramedik ve acil tıp teknisyenleri konusunda bütün çalışmalarımız alanlarında uzmanlardır.

Özel Donanımlı Olan Ambulans Özellikleri

Firmamızın araçları içerisin de yer alan özel donanımlı ambulans kendi aralarında farklı kategorilere ayrılıyor. Coğrafi şartlar göz önüne alınarak en uygun araç hastaya tahsis ediliyor. Hastanın yası, cinsiyeti, tıbbi ihtiyaçları, hastalık derecesi baz alınarak hastaya farklı araçlar gönderiliyor. Yoğun bakım hastaları olabilecek hastalara özel ambulanslar, yeni doğan hastalar için transfer esnasında kullanılacak olan teçhizatlar sahip ambulanslar ve kar paletli ambulanslar gerekli yere gönderilirler. 

İlgili Link: Çoklu Hasta Nakil Ambulansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu